Чим відрізняються штабелери від ричтраків?
Виробники складської техніки завжди моніторять ринок. Зібрана ними статистика вказує, що 2/3 вантажно-розвантажувальних робіт виконується вилковими навантажувачами. Але на жаль, вибір цієї вантажної техніки, не завжди оптимальне і рентабельне рішення. Безліч логістичних та промислових складів, потребують техніці дешевшої, але при цьому компактної та ефективної, якими і є таке складське обладнення як штабелер та ричтрак, про який ми сьогодні і поговоримо.
Штабелер та Ричтрак — це складська техніка з підйомним механізмом, що використовується для навантаження, розвантаження, переміщення, підйому вантажу і компактного укладання його в кілька ярусів. Виходячи з перерахованого, багато хто думає, що ніякої різниці між ними немає, але це не так, відмінності є. Давайте розбиратися більш детально.
Штабелери
Основне завдання яке стоїть перед штабелером — це скласти вантаж в штабелі і підняти його на верхні стелажні полки. Для транспортування він слабо пристосований, тому для цієї мети його використання вважається не дуже раціональним. Завдяки зручності і компактності, повідковий штабелер навантажувач має гарну прохідність між стелажами, що є великим плюсом при роботі в приміщеннях, з невеликим складським простором. Підйомний механізм штабелера в залежності від моделі, може підняти вантаж на висоту до 6 метрів та витримати вантажопідйомність до 3-х тонн. Управління дуже просте, може здійснюватися одною людиною за допомогою довгої ручки.
Даний тип гідравлічного вантажного підйомного пристрою буває:
- механічні ручні штабелери — укомплектовані механізмом з невисоким підйомом до 3-х метрів, підійдуть для нечастого використання. Конструктивно складаються з шасі на поворотних колесах, рами з вилами для навантаження, запускаємого вручну гідровузла.
- електрогідравлічні — це універсальна модель з електропідйомом до 6 м. На замітку - Чим вище піднімаєте вантаж, тим більше втрачається стійкість. Гідроциліндр запускається від електромережі або акумуляторних батарей, які йдуть в комплекті.
- самохідні з електрогідравлічним приводом. З двох типів, це найпродуктивніший штабелер. Висота підйому до 6 метрів, швидкість пересування 8 км/год. Довжина роботи без підзарядки становить до 10 годин. Даний штабелер володіє підвищеною вантажопідйомністю до 3,5 тонн та швидкістю роботи, працює беззвучно і не вимагає палива, але пересування по складському приміщенні здійснюється ручним методом.
Навантажувачи Ричтраки
Ричтрак увібрав в себі найкраще за характеристиками від штабелера і навантажувача. З технічної точки зору, ричтрак — це штабелер з висувним вантажопідйомником. З ним добре працювати у вузьких проходах шириною від 1,6 м. Також він оснащений потужним підйомним механізм з висотою підйому до 12 м, має вантажопідйомність до 2,5 т. та швидкість руху до 12 км/год. При роботі потрібно врахувати таке правило, чим вище проводиться робота, тим менше повинна важити кладь.
Конструкція та комплектація ричтрака:
- сталева рама із закріпленою телескопічною щоглою;
- контрвантаж — забезпечує рівновагу, що покращує контроль над вантажем;
- колеса для пересування всередині приміщення тільки по рівному підлогового покритті;
- види, які мають вільний і невільний хід;
- кабінка оператора з панеллю управління.
Ричтраки можуть бути укомплектовані додатковим обладнанням, яке підвищує їх експлуатаційні характеристики. Наприклад: телескопічні вила чи щогла з нахилом.
Висновок
З вище перерахованого можна зробити такий висновок - що штабелер, що ричтрак — це невід'ємна частина складських приміщень логістичних центрів, оптових баз, виробничих підприємств і т.і.
Штабелер піднімає вантаж на невелику висоту, але підкуповує доступною ціною, простою конструкцією та простотою в ремонті.
Ричтрак більш технологічний та універсальний, але цінова категорія може відлякувати. Тому при виборі потрібно відштовхуватися від своїх потреб і можливостей. В одному можете бути впевнені, що обидва цих вантажно-розвантажувальних агрегатів будуть вірними та надійними помічниками в роботі Вам та вашим співробітникам.