Інформація
Пошук

Візок (рокла) - маневрова, проста, надійна

Гідравлічний вилочний візок отримав свою сленгову назву рокла (рохля) від однойменної фінської компанії яка першою запустила виробництво даного обладнання Rocla. Поставки підприємством спеціалізованого складського обладнання на вітчизняний ринок почалися в далеких 60-х роках, а назва гідравлічна рохля в мові залишилося по сьогоднішній день.

Що таке рокла і де вона знадобиться?

Гідравлічний візок — це робочий інструмент комірника, який використовується для транспортування вантажів різної величини, які переміщуються на піддонах, палетах. Без неї підіймати та перевозити важкі вантажі було б складно, довго і небезпечно.

Багато асоціюють цю техніку з необхідністю її наявності для роботи на складі. Це звичайно так, але вона безсумнівно експлуатується і в таких галузях як:

  • промислова (заводи, фабрики);
  • торгова (гіпермаркети, магазини);
  • будівельна (будівельно-монтажні майданчики);
  • аграрна (невеликі фермерські комплекси).

Завдяки маневровості, часто застосовують роклу при завантаженні/розвантаженні фур, контейнерів.

Як влаштований гідравлічний візок?

Рокла, тележка гідравлічна

Ручний візок рокла має хорошу маневровість, просту конструкцію, легкість в управлінні та надійність за рахунок чого і завоювала свою популярність у всьому світі.

З першого погляду цей чудо механізм нагадує звичайний ручний візок для перевезення вантажу, де є рукоять зі зручним дворучним захопленням, металеві вила на які становиться палета та колеса. Тобто, по зовнішній конструкції ми бачемо все те, що і в ручному транспортувальнику. Однак на відміну від звичайного вантажного візка, він має потужний механізм який складається з домкрата з тягою, важелів та гідравліки, що і сприяє легкому підняттю і опусканню важких вантажів.

Поговоримо коротко про кожний головний вузл гідравлічної рохлі:

Рукоять — це два в одному (рульовий механізм для маневрування техніки та важіль управління гідровузла).

Вона має три режими роботи:

  1. Підйом. Рух рукоятки вгору-вниз (методом накачування), після чого відбувається підняття вил з вантажем.
  2. Опускання. Натисканням важеля, вила плавно опускаються вниз встановлюючи палет на підлогу.
  3. Нейтральне положення. Гідровузол блокується і вантажна рокла готова до пересування.

Гідравлічний вузол є найважливішим в роклі і не тільки відповідає за вантажопідйомність візка, але і робить його відмінним від звичайного ручного складського візка.

Рама. Має форму вил, які відрізняються в різних моделях по довжині та ширині. Може мати різну геометрію профілю і відмінність щодо посилення, що дає можливість працювати з важкими вантажами.

Кермові колеса. Назва цих колес говорить сама за себе, вони відповідають за маневровість рохлі. Колеса для гідравлічного візка (рокли) складаються з таких матеріалів (алюміній та поліуретан, алюміній і гума, чавун поліуретан, поліамід, поліамід поліуретан). Відрізняються вантажопідйомністю, діаметром, ціною і матеріалом дорожнього покриття по якому вони можуть експлуатуватися.

Підвилочні ролики — встановлюються на кінці вил рокли і можуть бути одинарні або здвоєні. Завдяки формі бочки, мають високу вантажопідйомністю навіть незважаючи на їх малий розмір.

Що потрібно врахувати при виборі?

Вибираючи ручну гідравлічну рухлю потрібно відштовхуватися від таких характеристик:

  • Вантажопідйомність. Кожна модель має свою і може варіюватися від малої 500 кг до підвищеної вантажопідйомності в 5 тонн.
  • Розміри вил. Візок з маленькими вилами (800-900 мм) дає можливість працювати в тісних місцях. Найпопулярніший стандартний розмір (1150-1250 мм). Є і довгомірні рокли з розміром вил - 2 метри. Така довжина дозволяє перевозити дві палети одночасно, але склад повинен бути з великим вільним простором.
  • Висота підйому вил. У стандартній рокли нижня межа 70 - 80 мм, верхня до 200 мм. Є ще низькопрофільні з нижньою межею 35 мм, які використовуються під нестандартні палети.
  • Матеріал колес. Тут потрібно враховувати підлогове покриття. Гумові колеса добре їдуть по поверхні з незначними нерівностями. Поліуретанові — легко котяться по рівній підлозі, але галасливі. Нейлонові колеса стійкі до хімічних речовин.

Вибір складської вантажної техніки, це завжди трудомістка і відповідальна задача до якої потрібно поставитися з уважністю і серйозністю. Дуже часто при виборі ми звертаємо увагу на ціну, що і стає вирішальним фактором при виборі. Але при цьому забуваємо про свої потреби, які так і залишаться невирішеними. Тому в першу чергу визначитеся, що вам дійсно потрібно, нехай це буде і дорожче ніж очікувалося. Повірте, тільки розумний вибір вирішить проблеми, спростить роботу Вашим співробітникам, підвищить продуктивність і відповідно прибуток!

  • Візок (рокла) - маневрова, проста, надійна

Related Products

Візок гідравлічний (Niuli) АС 3.0T/PU, вила 1220x550 мм

Візок гідравлічний (Niuli) АС 3.0T/PU, вила 1220x550 мм

Гідравлічний візок (рокла) AC 3.0 тонни, довжина вил 1220 мм від виробника (Niuli) — це ручний візок..

12 800 грн

Візок гідравлічний (Niuli) LС 2.5T/PU, вила 1500x550 мм

Візок гідравлічний (Niuli) LС 2.5T/PU, вила 1500x550 мм

Візок (рокла) CBY-LС (Niuli) на 2,5 тонни, оснащен подовженими 1500 мм вилами, має просту сталеву ко..

15 600 грн

Візок гідравлічний (Niuli) SD 2.5T/PU, вила 800x550 мм

Візок гідравлічний (Niuli) SD 2.5T/PU, вила 800x550 мм

Рокла, модель SD 2.5Т (Niuli) вантажопідйомність 2.5 тонни, довжина вил 800 мм — це гідравлічний віз..

0 грн

Візок гідравлічний (Niuli) JC 2.0T/PU, легкий

Візок гідравлічний (Niuli) JC 2.0T/PU, легкий

Візок гідравлічний (рокла) CBY-JC 2.0T/PU вантажопідйомність 2 тонни (Niuli) — це полегшена модель р..

9 225 грн