Інформація
Пошук

Як правильно вибрати візок для піддонів

Візок для піддонів (рокла, рохля) — це важливий інструмент в будь-якому логістичному процесі, який полегшує обробку запасів на складах, завантаження транспортних засобів і отримання товарів. Вибір підходящого візка для піддонів вплине на ефективність вашого бізнесу, поліпшить здоров'я і безпеку ваших співробітників.

Для здійснення вибору, в першу чергу слід враховувати основне призначення самого візка з гідравлікою і наявність особливих вимог до неї. Потім потрібно розрахувати середній розмір і вага вантажів, які необхідно обробити, ну і звичайно оцінити на вади місцевість на якій вона буде експлуатуватися. Ці дії і інформація, яку ми опишемо далі, дозволять Вам придбати кращу Рухля для ваших потреб. Поїхали!

Типи гідравлічних візків

Існує кілька різних типів рокли, призначених для піддонів всіх розмірів і дозволяючих виконувати різні операції по переміщенню та підйому.

  1. Стандартний візок гідравлічний
  2. Більшість стандартних візків піднімаються над землею приблизно на 85-200 мм. На ринку України, в асортименті доступні вила різної довжини і вантажопідйомності. Якщо ви шукаєте роклу для повсякденної обробки стандартних піддонів на складі, то цей тип, ймовірно, задовольнить ваші потреби.

  3. Спеціальна ручна рохля
  4. До них відносяться візки для пересіченя місцевості, які можуть використовуватися поза приміщеннями на будівельних майданчиках, фермах і т.д. Створені для роботи на нерівній поверхні, для використання з піддонами половинного розміру, поширеними в поліграфічній промисловості. До даної категорії відносяться низькопрофільні рокли для установки під піддони, які знаходяться нижче стандартного рівня і ручні візки з нержавіючої або оцинкованої сталі, для використання в більш складних умовах.

  5. Електрична рохля
  6. Електричні рокли вимагають менше ручної праці від оператора, ніж стандартні ручні. Механізми підйому і приводи управляються електронікою. Моделі підвищеної міцності можуть витримувати більш важкі вантажі, ніж ручний візок.

  7. Візок для перевезення піддонів з високим підйомом
  8. Високопідйомні (також звані візками з ножичним підйомником) допомагають запобігти повторюваній напрузі спини при навантаженні або розвантаженні вручну. Ножничний підйомний механізм піднімає піддони на більш ергономічну робочу висоту.

  9. Ваги-візки
  10. Рокла з вагами володіє всіма функціями стандартної ручної рокли з додаванням вбудованих ваг, що дозволяють користувачеві піднімати і зважувати вантажі за одну операцію. Це економить час, і підвищує ефективність складу при зважуванні товарів на піддонах перед відправкою або зберіганням.

Розмір піддонів

Одна з найбільш важливих речей, про яку потрібно знати, перед покупкою вилочного візка — це розмір палет, які найчастіше обробляються на вашому складі. Нестандартний розмір піддону для України вважається 1000 x 1200 мм. Для розміщення палет цього типу вам знадобиться візок з шириною захвату вил 680 мм. Такий вид дуже поширений для будь-яких підприємств, які приймають продукцію з Америки, Фінляндії та країн що не входять в ЄС. Європейські піддони мають розмір 800 x 1200 мм. Для них потрібна менша ширина вил — 540 мм. Обидва типи підходять для вил стандартної довжини 1150 мм. Регульовані вила доступні, якщо вам потрібно мати можливість перемикатися між різними розмірами піддонів.

Колеса та ролики

Тип колеса — важлива особливість, про яку часто забувають. Доступні різні типи коліс з різними перевагами.

  • Нейлон
  • Нейлонові колеса виключно зносостійкий і ідеально підходить для важких навантажень і твердих підлог. Він забезпечує низький опір коченню на гладенькій підлозі, полегшує переміщення вантажів і не залишає слідів. Однак нейлонові колеса можуть бути гучними і на нерівній підлозі ламатися.

  • Поліуретан
  • Колеса з поліуретану добре підходять для підлог з тирсою або піском, оскільки додаткове тертя не зашкодить колесу. Вони також працюють плавно і безшумно на нерівній підлозі. Поліуретан стійкий до масел, жирів і хімікатів.

  • Гумка
  • Гумові колеса працюють навіть тихіше, ніж поліуретанові. Вони амортизують і забезпечують хороше зчеплення з дорогою. Однак гумові колеса не розраховані на великі навантаження.

  • Поодинокі і тандемні колеса
  • Одинарні вилочні колеса призначені для універсального використання, підходять для легких вантажів на рівних підлогах і найкраще підходять для європіддонів. А здвоєні вантажні колеса (тандемні) — витримують більш важкі вантажі і є правильним вибором для використання на нерівній підлозі. Додаткові підйомні колеса, розташовані поруч з кінцями вил, можуть ще більше спростити посадку і знизити знос вилки.

Маса

Ваш візок для піддонів повиннен мати вантажопідйомність, яка здатна витримувати максимальну вагу товарів, які ви очікуєте підняти, перевезти. Більшість стандартних ручних візків для піддонів мають вагу від 1500 до 3000 кг. Важкі електричні вантажівки можуть справлятися з більш важкими вантажами.

У всіх рекомендаціях по експлуатації прописано, що бажано не допускати перевантаження, інакше експлуатаційний термін техніки може значно знизиться.

І пам'ятайте, що, купуючи гідравлічний візок відповідаючий всім потребам, ви можете спростити логістичний процес і захистити персонал від травм, викликаних неправильним поводженням. Не забудьте перевірити гарантію на продукт, який ви купуєте, щоб переконатися, що візок для піддонів буде відповідати вашим вимогам і буде приносити користь вашому бізнесу.

  • Як правильно вибрати візок для піддонів