Інформація
Пошук

Як вибрати колеса для візків?

У кожного вантажного візка найбільш вразливим місцем є колеса. Адже саме вони беруть на себе важкі навантаження від ваги перевезених вантажів, при експлуатації піддаються ударам о різні нерівності на підлоговому покритті, а іноді досить щільно контактують з хімічними речовинами. Тому, як би нам не хотілося, але колеса для візків не можуть бути вічними, навіть якщо експлотувати візок грамотно та обережно, доглядати за колесними комплектуючими. Все одно рано чи пізно прийде час заміни та нового вибору, до якого потрібно поставитися дуже серйозно, не загубивши деякі моменти:

  • Визначити тип колеса, відповідного поверхні підлоги та особливостей навколишнього середовища.
  • Визначити діаметр колеса.
  • Обчислити динамічні та статичні навантаження.
  • Розрахувати навантаження на конструкцію або одне колесо.

Давайте докладніше розберемо кожен вказаний момент.

Перший і найважливіший показник на який потрібно звернути увагу — це загальне навантаження на конструкцію пересувного вантажного візка. Багато хто думає, що при розрахунку, потрібно загальну вагу візка розділити на чотири (за кількістю колес) і це буде необхідне навантаження. Але при цьому не враховується те, що тачка може бути перевантаженою на одну сторону, наїжджати при пересуванні на ямки і т.д. При цьому навантаження вже виходить нерівномірним і колеса візків просто можуть не витримати, деформуватися і вийти з ладу. Щоб цього не сталося, рекомендуємо Вам розрахувати вагу конструкції на три колеса.

Другий важливий показник — це характеристики по рекомендованому покритті підлоги. Не кожне колесо може експлуатуватися по грунту, плитці, асфальту, цементу, по нерівній поверхні та погано долають перешкоди. Тому уважно поставтеся до характеристик, адже при порушенні їх, колеса та ролики втрачають коефіцієнт корисної дії і раніше призначеного терміну приходять в непридатність.

Ми рекомендуємо використовувати:

  • по плитці, цементу — колеса з поліуретану або гуми;
  • по грунту, асфальту, металу — еластична гума або пневматична шина.

Третє — це навколишнє середовище та агресивні кислоти. Щоб правильно вибрати колесо для ручного візка важливо з'ясувати чи сумісні матеріали (шина, роликовий механізм, диск) з температурою, вологістю того середовища, в якому доведеться використовувати пересувний пристрій. Наскільки частим та близьким буде контакт з водою, кислотами, маслами і т.д. Наприклад: поліамідне або поліуретанове, а не колесо на гумі, рекомендується використовувати в приміщенні з великою кількістю масел, жирів та вуглеводнів, а нержавіючі ролики найкраще використовувати у вологому середовищі та при наявності сольових розчинів. Якщо в приміщенні високий температурний режим (наприклад пекарня), потрібно придбати спеціальні термостійкі (жаростійкі) колеса.

Типи та різновиди колес для візків

На ринку України безліч різних колес для тачок та візків, але всі їх можна розділити за таким принципом:

  • Використовувані в побутових цілях. До цієї категорії можна віднести меблеві колеса, ролики і ті, що використовуються на будівельних, садових тачках і т.п.
  • Колеса та ролики якими укомплектовано складське обладнення (платформні візки, вантажні двоколісні, гідравлічні, візки з підйомним механізмом). Такі колеса йдуть з поліпшеними технічними характеристиками, т.к весь час піддаються високим навантаженням.
  • Колеса для промислового та будівельного обладнання. Встановлюються на різні стелажі, мобільне лабораторне обладнання, яке часто переміщається.
  • Спеціалізовані великовантажні, які витримують великі навантаження та можуть використовуватися в різних складних кліматичних умовах.

Всі вони виконують одну функцію — це пересування, але за складом і взагалі конструкції різні. Давайте коротко розглянемо і ці особливості:

  • Матеріал. Колеса для візків виготовляють з різного матеріалу. Підстава (диск колеса) може бути з металу або поліаміду, нейлону, поліуретану, чавуну. Контактний шар (шинка), може бути поліамідним, гумовим або монолітним, тобто повністю складатися з одного матеріалу. Саме матеріал колеса візка і є визначальним фактором при виборі. Від нього залежить в яких умовах ми можемо експлуатувати колеса. наприклад:
    • Колеса на гумі добре використовувати при великих ударних навантаженнях.
    • Колеса на поліуретані або на поліаміді добре витримують контакт з різними нафтопродуктами, кислотами і т.д.
    • На м'якої еластичної гумы, добре використовувати колеса в харчовій та фармацевтичній промисловості, такий тип не залишає на підлоговому покритты слідів.
    • Пневматичні ідеально підійдуть для пересування на вулиці.
  • Кронштейн. Дані комплектуючі діляться на колеса з опорним кронштейном та без нього. Наприклад платформні 4-х колесні візки укомплектовуються колесами з кронштейном, а ручні двоколесні та гідравлічні візки, колесами без кронштейну. Кронштейна опора буває поворотна, що надає пристрою маневреність та дозволяє при русі легко змінити напрямок та глуха. Колесо на неповоротному кронштейні не має здатність обертатися, воно жорстко зафіксовано, що дає візку під час руху чіткий вектор.
  • Підшипник. Від них залежить легкість ходу візка. Підшипники можуть бути роликовими, кульковими і ковзання. Найпоширеніший у використанні — це кульковий підшипник. Він самий невибагливий і витривалий. Використовується в пневматичних, литих, пінополіуретанових колесах. Роликовий використовується в промислових колесах для транспортних візків. Досить компактний і не вимагає догляду. Гольчастий застосовується на пристроях не інтенсивного використання.

Ну ось, будемо закруглятися! Найважливіші чинники, які Вам допоможуть у виборі вказали, нехай і коротко. Решта за вами. Перш ніж купити колесо, вивчіть його характеристики, продумайте всі деталі, на чому вони будуть використовуватися, в приміщенні або на вулиці, на якому покритті, з якою вантажопідйомністю і в яких умовах. Якщо все зробити правильно, однозначно покупкою будете задоволені. Бажаємо Вам гарної покупки!

  • Як вибрати колеса для візків?